Інтро:
Вже 8 місяців як варто додати АЗП в роботи на сайт!
Рік тому, ми виграли тендер! Як ми вигравали тендер?
Наш новий партнер Назар, щойно відкинувся з ББДО та прийшов розвивати нашу затишну лабораторію. Якимсь сонячним літнім днем він каже – у Арт-заводу Платформа буде тендер, давайте подамося і виграємо його. Ми кажемо – а давайте.
Ми подалися, нас пустили до тендеру, ми зробили презентацію, з дизайном головної сторінки (ми думали, шо це буде не складний по структурі корпоративний лендінг), з від руки намальованими прототипами та піпітіхою, яка доносила головний принцип роботи нашої лабораторії – ми працюємо поки клієнт не буде задоволений. Потім був фінал тендеру, де ми вже більш широкому колу представників клієнта презентували нашу ідею. Зрештою нам прийшов лист, що нас вибрано!


Як ставилось технічне завдання?!
Ми собі тихенько раділи, що нас вибрали і що маємо дизайн головної сторінки, і декілька прототипів внутрішніх. Що далі все піде як по маслу.
Але все пішло трохи не так) Вже на першій робочій зустрічі, коли ми почали формувати остаточне тз і стало зрозуміло, що сайт буде зовсім не таким, як ми подавали на тендер. Сайт мав бути лаконічним, фактично не прокручуватись вниз, щоб все їздило та з’являлося, було сучасним і мінімалістичним. В розробці дизайнів потрібно було використовувати вже створену не нами айдентику та наявний фото та відео-матеріал.
Технічне завдання було поставлено за перші три зустрічі, але окремі нові сторінки та функціонал придумувались по ходу роботи. В процесі роботи ми провели 3 етапи редизайну окремого функціоналу.
Який був процес роботи?
Спершу класичний. Ми слухали побажання клієнта, підбирали референси, малювати прототипи, шукали рішення. Перші прототипи, а потім дизайни – спроба вмістити в один екран окремий функціонал. Як наслідок – усі новини, звіти про арт-колаборацію та події – досі попапляться по кліку, а головна фактично не змінила свій зовнішній вигляд. Вже на цьому етапі ми розуміли шо реалізовувати в плашках букви П – буде недоцільно, і радісно від них відмовились. І загалом різнокольорові плашки виглядали «наляписто».


Процес розробки цього дизайну зайняв місяць, у нас були щотижневі зустрічі і ми шукали, різноманітні рішення. Паралельно вже верстали затверджені сторінки. Клієнт вже потрошки, з його слів, нервував. А те що виходило не подобалось особливо ні їм, ні нам. Апогеєм ситуації став момент, коли спеціаліст по верстанню сказав, що йому легше переверстати, і ми сіли разом командою і переробили фактично усі сторінки. Клієнт був радий новому варіанту дизайну, вони провели внутрішнє голосування, де обирали між старим і новим, і обрали новий. В ньому ми відмовились від ідеї, що сторінку бажано не прокручувати, це нам дало можливість створити більше вільного простору, гармонійніше розмістити контент.

На фінальних етапах ми врешті відмовились і від плашок на новинарному контенті, і зробили іще один фейсліфт цих сторінок.
Коментар айтішника:
Те, що спочатку хотів клієнт, насправді було жахливо і не юзабельно. На великих екранах це ще працювало більш-менш, але на маленьких починався ад з верстанням. Потрібно було по-суті робить окрему версію сайту, що ми не дуже полюбляємо робити. Ми любимо mobile-first та поважаємо прагнення користувача мати однаковий експіріенс від користування будь-якої версії сайту. Крім того дизайн був занадто "насичений". Ну як дизайн... Сітка. То ж ми порахували години, та зрозуміли, що дешевше, швидше, та гарніше буде геть перемалювать дизайн та переверстать весь сайт. )
Що далі?
Ми здійснюємо підтримку, реалізовуємо додатковий функціонал, адже клієнт не стоїть на місці та постійно розвивається.
Візуальне враження від цього сайту створюється завдяки відео на головній та фотографіям в шапках внутрішніх сторінок. Тому, ми також очікуємо літа і гарної сонячної погоди. Тоді Арт-завод Платформа запросить фотографа, який підготує матеріал для кожного розділу. Щоб усі шапки були в єдиному стилі. На той момент сайт заграє новими барвами.

Фінальний відгук клієнта: